Umělecká agentura Petr Procházka
...program na míru vaší akce
MENU
poptávkový formulář
 – odpovídáme do 24 hodin
|
TEL: 603 463 727
|
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Domů > Umělci > Hudba > Musica Bellissima

Programová abeceda

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

KATEGORIE

Musica Bellissima

Komorní soubor Musica bellissima byl založen v roce 2001. Z původního obsazení cembalo a loutna se v roce 2002 rozrostl na trio ve složení cembalo, traverso a teorba, arciloutna nebo barokní kytara. Zakládajícími členy souboru jsou cembalistka Eva Čierna-Tornová a loutnista Martin Celhoffer. V současné době jej tvoří Eva Čierna-Tornová – cembalo, Lucie Lukášová-Pelíšková – barokní flétna a Miloslav Študent – loutna, arciloutna. Soubor se specializuje na interpretaci hudby raného až vrcholného baroka, všichni členové ansámblu hrají na kopie původních nástrojů. Zvláštností souboru je prezentace nejen komorního, ale i sólového repertoáru pro jednotlivé nástroje.

Musica bellissima příležitostně spolupracuje i s dalšími umělci. Velkým potěšením je zvláště spolupráce se souborem historického tance.

Soubor pravidelně koncertuje doma i v zahraničí, účastní se hudebních festivalů (Haydnovy hudební slavnosti, Královský hudební festival Zlatá Koruna, Kladrubské léto aj.) a natáčí pro Český rozhlas.

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

KATEGORIE

INFORMUJTE SE nebo POPTEJTE prostřednictvím poptávkového formuláře

POPTÁVKOVÝ FORMULÁŘ

Odpovídáme do 24 hodin
Copyright © 2024
P&P art production Petr Procházka
bars