P&P art production
Petr Procházka
tel.: 603 463 727
email: info@kultura-hudba.cz
zpět na seznam

HLOŽEK STANDA

Přestože vystudoval stavební průmyslovou školu a Fakultu sociálních věd UK v Praze,zakotvil nakonec u muziky,ke které ho to táhlo již od dětství.V době studií hostoval v několika tanečních orchestrech ve Zlíně, také příležitostně zpíval s orchestrem Gustava Broma v Brně.
V 18 letech již měl první samostatný recitál, první rozhlasové nahrávky v rozhlasovém studiu v Brně a úspěchy v mnoha pěveckých soutěžích.
Jeho kariéru však naplno odstartoval až úspěch v československé soutěži Intertalent ,kde se poprvé setkal s kapelou Karla Vágnera a s Hanou Zagorovou

V roce 1980 začíná jeho spolupráce s Karlem Vágnerem, Hanou Zagorovou a Petrem Kotvaldem . V roce 1983 nahrál s Petrem Kotvaldem svůj nejúspěšnější hit - Holky z naší školky. Celkem se prodalo více než 1.250.000 nosičů s tímto hitem. Velký úspěch měla i píseň Můj čas, kterou nazpíval s Hanou Zagorovou a Petrem Kotvaldem, Titulní píseň k seriálu Sanitka, si získala stejně jako seriál samotný velkou popularitu v 80. letech.
V polovině 80. let se vydali na koncertní podia s Petrem Kotvaldem a začili trhat nejrůznější rekordy. Spolu vystupovali na různých hudebních festivalech,odkud si pravidelně přiváželi ceny.
Koncem 80.let se vydal na sólovou karieru,která trvá dodnes. Měl své TV pořady. V 90. letech přišlo jeho „zlaté období“,kdy absolvoval stovky koncertů a vydával CD. Po roce 2000 vystupovaval v muzikálu Tři mušketýři v roli Porthose v Divadle Hybernia. V roce 2010 obnovuje koncertní činnost se svojí kapelou a Petrem Kotvaldem.Důkazem věrnosti fanoušků a fanynek je vyprodaná Pražská Lucerna 12.11.2010. V lednu 2011 se vrací do muzikálu Tři mušketýři v roli Porthose v Divadle Hybernia. Na rok 2011 a 2012 připravil sólové koncerty s kapelou a společné koncerty s Petrem Kotvaldem.V roce 2013 vyjíždí opět s novým koncertním pořadem na turné.

 
 
Poptat umělce
Vaše jméno:
Email:
Telefon:
Text:

Kontr. otázka: 5 + 6 je: