P&P art production
Petr Procházka
tel.: 603 463 727
email: info@kultura-hudba.cz
zpět na seznam

BOSÁK JAROMÍR

Moderátor,sportovní komentátor a novinář

Mládí strávil ve Františkových Lázních. V roce 1983 začalo jeho tříleté působení na FF UK - obor čeština, němčina. A co sám o tomto období říká Jaromír? „Tudy cesta fakt nevedla. Pamětníci mi asi potvrdí, že kecy a nesmysly vykládané pedagogy typu soudruhů Bastlové a Rzounka se nedaly poslouchat a tak jsem se dobrovolně vydal vstříc praktickému životu. Ze studenta jsem se přes noc stal kopáčem výkopů, myčem oken, pomocným dělníkem v tiskárně, nakonec referentem v zahraniční redakci ČTK.“

V roce 1988 začal studovat na Fakultě žurnalistiky UK. Už v roce 1990 pracoval pro televizi ARD, v témže roce začal působit i v Rádiu Bonton. O dva roky později se stal členem redakce sportu ČT. V roce 2000-2002 působil jako šéfredaktor redakce sportu. Na tomto postu vydržel necelé tři roky, od té doby je opět spokojeným redaktorem - komentátorem.

Jeho specializací se stal fotbal, v posledních letech také golf. Kromě toho byl moderátorem ranního vysílání, Studia 6, Dobrého rána, spolu s Markem Ebenem moderoval pořad Největší Čech, s Mahulenou Bočanovou Výzvu, s Lucií Výbornou Autoškolu národa, pro ČT24 také Hydepark.Od začátku roku 2011 se střídá s Robertem Zárubou v moderování diskusního pořadu Kamelot.

V roce 2008 se společně s profesionální tanečnicí Evou Krejčířovou zúčastnil třetí řady taneční soutěže Star Dance. Ačkoliv nikdy předtím netancoval,měl vysokou podporu televizního publika a úspěšně absolvoval sedm kol soutěže, skončil tedy na pomyslném třetím místě.

 
 
Poptat umělce
Vaše jméno:
Email:
Telefon:
Text:

Kontr. otázka: 5 + 6 je: