P&P art production
Petr Procházka
tel.: 603 463 727
email: info@kultura-hudba.cz
zpět na seznam

MATONOHA TOMÁŠ

herec a moderátor
Od r. 1994 působil v brněnském HaDivadle a v Divadle v 7 a půl. Pravidelně hostuje v pražském A Studiu Rubín a od ledna 2005 má stálé angažmá v pražském Divadle Rokoko.

Ve filmu se poprvé objevil v roce 1995 Do povědomí diváků se dostal díky filmům Divoké včely a Mistři. V posledních letech si zahrál např. ve filmech Bestiář a nejnověji ve filmu Bobule .

V seriálu TV Prima Rodinná pouta, ztvárnil roli JUDr. Richarda Sýkory. Zahrál si i v dalších seriálech, např.Strážce duší (2003), Bazén (2005), To nevymyslíš (2006), Ulice (2007), Trapasy (2007) a v sitcomu Comeback (2008)

Některé jeho televizní projekty, především alternativní zábavný pořad Komediograf, který vyšel z úspěšného divadelního představení, které Matonoha s kolegou Pavlem Liškou uvedli v HaDivadle a na dalších brněnských i pražských scénách, jsou spojeny s pojmem nezávislé scény. Účastní též dalšího originálního hereckého projektu – komických vystoupení typu stand-up, které natočila stanice HBO pod titulem Na stojáka.

Tomáš se také uplatňuje jako výborný a pohotový moderátor . Z televizních pořadů uveďme např. předávání výročních cen za televizní tvorbu Elsa, Miss ČR nebo televizní pořad České televize – Udělám cokoliv.

 
 
Poptat umělce
Vaše jméno:
Email:
Telefon:
Text:

Kontr. otázka: 5 + 6 je: