P&P art production
Petr Procházka
tel.: 603 463 727
email: info@kultura-hudba.cz
zpět na seznam

HEJČ MICHAEL

Michael se narodil 10. Ledna 1983 v Praze. Od roku 1988 začal aktivne studovat hru na housle. Navštěvoval Základní uměleckou školu, kdy se v průběhu studia (v roce 1992) zúčastnil celostátní houslové soutěze, na které získal 3. místo. Přitom take několikrát vystupoval v Rakousku. V roce 1998 byl přijat na pražskou konzervatoř s klasickou hrou na housle, kde mu ještě kromě houslí přibyla hra na klárinet, klavír a flétnu.
O pět let později se zúčastnil mezinárodní soutěže Yamaha 2003, kde se umístil na 1. Místě v oboru houslí a tentýž rok úspěšně odmaturoval. Ve studiu pokračoval na Vyšší odborné škole hudební a diplomovou práci věnoval houslistce Vanesse Mae.
V roce 2001 se seznamuje i s jiným žánrem než je klasický a začíná se věnovat také hudbě popularní. Prvním popudem se pro něj stává společný duet s tureckou zpevačkou Asli. Následuje spolupráce s Richardem Pachmanem na jeho albech a poté i společné absolvovaní vánočního turné 2003 a multimediálnich koncertů v klubu Lávka a na Křižíkově fontáně.
V letech 2004 a 2005 měl společné turné po Bulharsku s Petrou Janů, Martinem Maxou, Laďou Kerndlem, Terezou Kerndlovou a Jarkem Šimkem. O dva roky později hostoval na CD Hynka Tomma „To jsem já“, kde vytvořili několik duetů. Michael také vystupoval s Michaelem Burianem, Viktorem Dykem, americkou rockopera zpevačkou Eyedelism, Zuzou Novou a Vladimírem Hronem. Mimo jiné Michael patři mezi ikony česke módy. V roce 2007 získal Oscara Melnice módy. Na konci roku 2007 vyšlo jeho debutové album pod názvem „Hejčkání“.
V roce 2008 dvakrát uspěšně zahrál pro 18 000 divaků v pražské O2 Aréně a to na Sensation White party a na koncertu Paul van Dyka a tím se stal historicky prvním houslistou na světě, který na takových akcích učinkoval.
Na začátku roku 2009 během spolupráce s předním českým DJ Michaelem Burianem vyšla zremixovaná skladba Vltava, která se posléze stala hitem no. 1 nejen v českých, ale i zahraničních klubech a radiích. V červnu téhož roku měl tu čest vystoupit na prknech Národního divadla v Praze.
V roce 2010 měl turné nejúspěšnějši tanečni párty v České republice "MeccaMix Tour 2010". Téhož roku začal aktivně spolupracovat s charitativní organizací UNICEF.
V květnu 2011 se zúčastnil v Petrohradu Mezinárodního festivalu,, Baltská fregata " ,kde získal hlavní cenu Gran prix a stal se Laureátem Ruské federace.
V roce 2012 se Michael začal věnovat i trochu odlišným oborům a to hereckým a moderátorským..V dubnu natočil svůj první večerní film s názvem American dream který už teď má jasné své výslunní na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech. Od května se stal moderátorem svého pořadu na All TV, kde spovídá známé lidi jak ze showbussinesu tak z politického dění.
V současné době se Michael intenzívně věnuje přípravě nového tanečního alba a natáčení svého lifestylového pořadu pro All Television…

 

Požadavky na vystoupení Michaela Hejče - uzamykatelná šatna se zrcadlem, přístupná alespoň dvě hodiny před vystoupením - zvuková zkouška, nejpozději hodinu před vystoupením - přítomnost zvukového technika - cd přehráváč + mixážní pult s jedním vstupy ( kanony, či velké jacky) - Michael Hejč používá bezdrátové přijímače a hraje na nástroj Yamaha - vše lze po dohodě přizpůsobit

 
Poptat umělce
Vaše jméno:
Email:
Telefon:
Text:

Kontr. otázka: 5 + 6 je: