P&P art production
Petr Procházka
tel.: 603 463 727
email: info@kultura-hudba.cz
zpět na seznam

YASINSKI ALIAKSANDR

Aliaksnadr Yasinski - akordeonista

Narodil se ve městě Baranoviči, Bělorusko. Hudební vzdělání získal nejprve na škole s hudebním zaměřením (Baranoviči), na Státním gymnáziu-college při Běloruské státní hudební akademii a na Běloruské státní hudební akademii v oboru akordeon u prof. Mirona Buly a dirigováni u prof. Petra Vandzilovského, poté na Pražské konzervatoři u prof. Josefa Hřebíka. Od roku 2011 žije a pracuje v Praze.

Laureát a vítěz národních a mezinárodních soutěží (r. 2000, 2001, 2005, 2006, 2008, 2012). Hraje a experimentuje s různými styly a žánry (světová a akordeonová klasická hudba /Bach, Scarlatti, Wieniawski, Prokofjev, Zolotarev, Semenov/, francouzský šanson, rocková a elektronická hudba, jazz) Vystupoval solo a jako součást různých kapel v Bělorusku, Rusku, Ukrajině, Polsku, Litvě, Jižní Koreji, Německu, České republice, Slovensku, Maďarsku, Švédsku, Chorvatsku. V roce 2007 reprezentoval Bělorusko na Mezinárodním festivalu v Yeosu (Jižní Korea). V roce 2008 hrál koncert se Státním komorním orchestrem ve Velkém sále Běloruské státní filharmonie. Také vystoupil s komorním orchestrem "Gradus ad Parnassum" a Orchestrem lidových nástrojů Běloruské státní hudební akademie. Od roku 2010 působi jako skladatel hudby k filmům a hudební redaktor v televizi „Mir-film“ (Minsk, Bělorusko). Je jedním ze zakladatelů skupiny The Unlimited Trio, které v roce 2011 vydalo CD (label Great Wind Records, Metz, Francie, 2011).

 

1 - židle bez bočních opiradel 2 - XLR kabely s phantomovým napájením mixážní pult, zesilovač, reproduktory, odposlechový monitor, ekvalizer, reverb

 
Poptat umělce
Vaše jméno:
Email:
Telefon:
Text:

Kontr. otázka: 5 + 6 je: