P&P art production
Petr Procházka
tel.: 603 463 727
email: info@kultura-hudba.cz
zpět na seznam

DASHA

zpěvačka,moderátorka

Řadí se mezi nejobsazovanější muzikálové zpěvačky a herečky. Již ve svých sedmnácti letech dostala roli Ofélie v muzikálu Janka Ledeckého Hamlet. Poté na řadu přišla pohádková Popelka ve stejnojmenném muzikálu, Mia v Galileovi, Mariana v opeře Božská komedie. Mezi její další role patří role židovské dívky Rebeky v muzikálu Karla Svobody Golem, nezkrotná Angelika a tajemná Mona Lisa.
V Hudebním divadle v Karlíně ztvárnila ohnivou Carmen (v alternaci s Lucií Bílou) i nesmělou Katarinu v muzikálu Carmen.V současné době je vidět v plzeňském Velkém divadle, kde hostuje v muzikálovém představení Monty Python´s SPAMALOT jako Jezerní dáma, dále pak jako Máří Magdaléna v obnovené verzi muzikálu Jesus Christ Superstar, za jejíž roli se stala držitelkou Ceny Thálie za rok 2010. Od září 2011 v témže divadle hraje Georgiu Hendricks v hudební komedii Vražda za oponou.

Vystupuje také jako sólistka s kapelami Moondance Orchestra a Pájky Pájk, vedených hudebníkem Martinem Kumžákem. Jejich repertoár se skládá především z latinskoamerické, funky, soul a R´n´B hudby a jako hudební doprovod byli k vidění v pořadech Stardance-když hvězdy tančí, Bailando, Duety -když hvězdy zpívají nebo Robin Hood - Cesta ke slávě.

Od ledna 2012 můžeme Dashu slyšet coby spolumoderátorku pořadu Klub Evergreen, který uvádí společně s Janem Smigmatorem na Českém rozhlase 2.

 
 
Poptat umělce
Vaše jméno:
Email:
Telefon:
Text:

Kontr. otázka: 5 + 6 je: