P&P art production
Petr Procházka
tel.: 603 463 727
email: info@kultura-hudba.cz
zpět na seznam

BLUE STAR

Václav Marek & his Blue Star

Ansámbl, který Václav Marek založil v září 1999, interpretuje taneční a swingovou hudbu 30. a 40. let 20. století. Základní sestavu osmi členů tvoří šest muzikantů (5 pánů + 1 dáma), vokální sólista a stylový konferenciér. Toto uskupení může doplnit ještě hráč na historický jazzband-bicí nástroje, vokální sólistka a dívčí vokální trio.

Blue Star je možno použít jak na koncertní vystoupení, včetně pořadů speciálně zaměřených (např. vánoční koncerty), tak i na různé příležitosti (plesy, společenské události, firemní akce apod.). Repertoir tvoří kusy české, americké, ale i německé.

Za dobu svého působení má tento ansámbl za sebou řadu vystoupení a spolupráce s různými divadly, jakož i zahraniční hostování po zemích Evropy. Několikrát se objevil i na vlnách českých rozhlasových a televizních stanic.

S Blue Star spolupracovala či spolupracuje řada osobností jako Jiří Suchý, Jitka Molavcová, Josef Zíma, Daniela Šinkorová, Aleš Cibulka, členové Divadla Járy Cimrmana v čele se Zdeňkem Svěrákem a další. V lednu 2006 vydali Václav Marek a jeho Blue Star debutové cd Opus One (česko-anglické profilové) a v říjnu 2008 druhé cd Několik přání (české – tematické) věnované hudebnímu skladateli panu Václavu Pokornému. Obou slavnostních křtů se v rolích kmotrů zúčastnili Táňa Fischerová, Jiří Suchý, Jitka Molavcová a prof. Pavel Pafko.

Pánové (nejen) smoking, dámy (nejen) večerní toaleta. Atmosféra evokující období první republiky. Motto souboru je: „ Jen pro ten dnešní den stojí za to žít “.

Soubor má pouze jedno přání, aby se dnešní divák bavil stejně dobře jako před lety.

 
 
Poptat umělce
Vaše jméno:
Email:
Telefon:
Text:

Kontr. otázka: 5 + 6 je: