P&P art production
Petr Procházka
tel.: 603 463 727
email: info@kultura-hudba.cz
zpět na seznam

KERNDL LAĎA

Zpěvák – „český Frank Sinatra“
Roku 1962 získal své první angažmá v divadle „Večerní Brno", kde vystupoval v recitálu zpěvačky Ljuby Hermanové. V období základní vojenské služby založil kapelu „Henkls", což byla jeho trampská přezdívka. Po vojně pak vystřídal několik různých kapel a orchestrů (1966 – orchestr Antonína Blažka, 1967 – orchestr Karla Seiferta, 1968 – orchestr Jaroslava Valy, 1968 – orchestr Jana Vosmekla, 1969 – orchestr Milana Šíbla) , až roku 1970 nastoupil profesionální dráhu sólového zpěváka a hudebníka. V té době se již plně věnoval jazzu a swingu.

Hrál se skupinou Termiti kapelníka Jaroslava Řehánka a později přestoupil do špičkové kapely Leona Slezáka. Spolu se Slezákem se dostal do Norska a potom jej osud zavedl na moře, které se mu stalo osudem - téměř 25 let se jako zpěvák a muzikant plavil na amerických výletních lodích.
Navštívil na 160 států světa a své zážitky z té doby později vylíčill v knížce "Moře, přístavy a lásky" (2006). Přesto se každoročně vracel i domů, do Československa, kde stále příležitostně koncertoval, často s orchestrem Gustava Broma, s nímž natočil celou řadu snímků.

Ostrý zlom v životě L. Kerndla nastal roku 1994, kdy mu lékaři diagnostikovali zhoubný nádor v hrdle. Po ročním boji s rakovinou se mu naštěstí podařilo zvítězit a dokonce se mohl vrátit i ke zpívání. Svůj život po překonání zákeřné choroby dnes nazývá "přesčasem" a využívá z něho každý okamžik. Díky svému podmanivě zastřenému a charakteristicky zabarvenému hlasu získal přezdívku "český Sinatra" a v současnosti je i nekorunovaným králem naší jazzové a swingové hudební scény.

Doposud vydal 16 hudebních alb, na nichž se mimo jiných známých osobností podílela i jeho dcera Tereza. L Kerndl účinkoval v desítkách rozhlasových i televizních pořadů, ve spolupráci s s režisérem Šimůnkem natočil r. 2002 pod názvem "Tmavomodré blues" působivý dokument o svém boji s rakovinou a letos (tedy r. 2011) probíhá premiéra filmu "Ostrov Svaté Heleny", kde známý zpěvák debutuje i jako filmový herec.

V současnosti L. Kerndl vystupuje hlavně na plesech a různých společenských akcích. U příležitosti životního jubilea 65.narozenin mu byla na Pražském hradě udělena z rukou V. Klause Stříbrná plaketa prezidenta republiky.

 
 
Poptat umělce
Vaše jméno:
Email:
Telefon:
Text:

Kontr. otázka: 5 + 6 je: