P&P art production
Petr Procházka
tel.: 603 463 727
email: info@kultura-hudba.cz
zpět na seznam

NÁLEPKOVÁ SVĚTLANA

herečka a zpěvačka nar.1960 v Praze.Zde také vystudovala hudebně dramatickou konzervatoř.
Od roku 1993 působila v hudebním divadle v Karlíně.

Mezi řadu jejích nejúspěšnějších samostatných projektů patří Sněhurka na trampolině (1986), Tenhleten Manhatten a jiné vedlejší příznaky (1990), Marlene - písně Marlene Dietrichové zpívá S. Nálepková (1995), Láska je fata morgána (1997),"Milovat k smrti" (2003-dosud)

Mezi nejvýznamnější hudebně-divadelní role Světlany Nálepkové patří Josefina z muzikálu Má férová Josefina a Vivan z hudební revue Zasněžená romance.Také účinkovala v muzikálu Jeptišky.

V současné době ji můžeme vidět v Divadle Radka Brzobohatého, Divadle u Hasičů a v Paláci Blaník. V Divadle Radka Brzobohatého hraje muzikálové představení o Edith Piaf "Milovat k smrti".

Jako zpěvačka se zamilovala do písniček 20., 30. a 40. let.

Na CD vydala tituly Marlene, Láska je fata morgána, Jsem dívka v rytmu zrozená, Nelituj - Světlana Nálepková zpívá nejkrásnější písně Edith Piaf.
Její poslední CD znamenalo velký hudební posun .Jsou to originální šansony Světlany Nálepkové v moderním hávu . Desku připravovala téměř 3 roky . Na nové desce spolupracovala Světlana se skladatelem Jiřím Toufarem, který kromě režie a hudebních aranží písní složil i několik textů. Na textech k šansonům se podílel i Václav Kopta a Jiří Dědeček,který již Světlaně krásným způsobem otextoval písně Edith Piaf.Zajímavou tečkou je duet s Bohušem Matušem.

Světlana Nálepková interpretuje šansony také koncertně s doprovodem kapely pod vedením skladatele a klavíristy Jiřího Toufara.

.......SVĚTLANA NÁLEPKOVÁ :
"Šanson je moje láska, baví mě, jak je nabitý celou škálou emocí. Šansony jsou plné života a o něm já vím už své - vášně, touhy, štěstí i neštěsí lásky, to všechno pro mě nejsou žádná prázdná klišé, ale zkušenosti. Chtěla jsem, aby to na mých písních bylo znát, ale přitom byly moderní, nechci už klasickou starobu"

 
 
Poptat umělce
Vaše jméno:
Email:
Telefon:
Text:

Kontr. otázka: 5 + 6 je: